Artur Wojdat

Artur WojdatArtur Wojdat - współzałożyciel i członek zarządu Okolica.pl. 

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, kierunku finanse i bankowość. Pasjonat finansów, rachunku opłacalności i matematyki finansowej oraz ich zastosowań w finansach osobistych. Swoją pasję rozwijałem przechodząc ścieżkę kariery w od stanowiska Asystenta Inwestycyjnego do zarządzającego własnym zespołem Private Bankera.

W ciągu 5 lat pracy w banku i doradztwa dla najzamożniejszych klientów moje zainteresowania przesuwały się coraz bardziej z instrumentów finansowych w kierunku nieruchomości. Okazało się, że modele finansowe stosowane do wyceny aktywów finansowych równie dobrze spisują się przy ocenie opłacalności inwestycji w nieruchomości, a te z kolei najczęściej pozwalają na wyższą stopę zwrotu dla inwestora, oferując jednocześnie znacznie lepszy profil ryzyka.

Pośrednio lub bezpośrednio brałem udział w wielu transakcjach zakupu, sprzedaży i komercjalizacji nieruchomości, w tym zarządzając spółkami celowymi powołanymi tylko w tym celu.

W okolica.pl razem z Marcinem Grudniem jestem odpowiedzialny za pozyskiwanie i utrzymywanie relacji z partnerami portalu oraz za rozwój (szczególnie bliskiego sercu) działu Ofert Inwestycyjnych, w ramach którego publikowane są tylko oferty sprzedaży nieruchomości wynajętych zapewniających stopę zwrotu dla inwestora w wysokości 6% - 10%. Nadzoruję także prace programistyczne i graficzne UI, zaprojektowałem i dalej udoskonalam cały UX strony, opracowałem, rozwijam i odpowiadam za wdrażanie strategii SEO oraz analitykę internetową.

Prywatnie miłośnik zdrowej i dobrej kuchni, entuzjasta  sportów siłowych, w wolnych chwilach często poruszający się rowerem z dobrą muzą w uszach, fotograf amator i miłośnik kina. Samouk uzależniony od czekolady i ciągłego zdobywania wiedzy, nieustannie polujący na nowe filmy dokumentalne (w szczególności z zakresu fizyki, kosmologii, biologii i historii).

Więcej na temat źródeł pomysłu i kulisów powstania Okolicy przeczytasz w dziale o nas.

Chętnie dzielę się przemyśleniami i doświadczeniami z moimi klientami oraz użytkownikami okolicy – osobiście w trakcie spotkań, a także za pośrednictwem pisanych przeze mnie artykułów, poniżej zamieszczam ich listę. Jeśli chcesz podjąć z nami współpracę, chciałbyś skomentować jakiś artykuł lub element naszej strony napisz do mnie.

Lista moich artykułów:

wywiad dla Money.pl:

Kondycja rynku lokali użytkowych (kwiecień 2019)