Czym są Oferty Inwestycyjne?

W dziale Oferty inwestycyjne znajdziesz tylko nieruchomości, które generują dochód i możliwe jest obliczenie ich rocznej stopy zwrotu (rentowności). Wszystkie stopy zwrotu obliczane są na podstawie dochodu operacyjnego (czyli przychodu, który generuje nieruchomość, pomniejszonego o koszty po stronie właściciela).

rentowność z najmu obliczanie

Tutaj możesz pobrać nasz arkusz do obliczeń rentowności.

Warunkiem dodania „oferty inwestycyjnej” jest posiadanie aktywa (w przypadku nieruchomości, lokalu lub obiektu z umową najmu) zapewniającej pasywny dochód dla inwestora. Wszystkie ogłoszenia, które pojawiają się w tym dziale są weryfikowane przez zespół okolica.pl. Oznacza to, że każda nieruchomość ogłaszana w ramach „Ofert Inwestycyjnych” ma podpisaną umowę najmu, a podana rentowność nie jest tylko wartością zadeklarowaną przez właściciela, lecz stopą procentową obliczoną przez specjalistów z okolica.pl. Naszych obliczeń nigdy nie opieramy o dochody przyszłe, z prognoz i wizji właścicieli, nawet jeśli mają one solidne podstawy. Zdecydowanie preferujemy obiekty, w których te wizje zostały już zweryfikowane przez rynek, umowa najmu jest podpisana i czynsz od jakiegoś czasu wpływa na rachunek właściciela.

Szczegółowy przykład obliczeń rentowności z wykorzystaniem powyższego szablonu znajdziesz w artykule: Jak liczyć rentowność najmu nieruchomości.

Więcej ciekawych artykułów na temat inwestowania w nieruchomości znajdziesz w naszym Poradniku Inwestycyjnym.

Oceń ten artykuł
  • Podziel się: