Okolica dla Pośredników

Na początek trochę o nas:

Witaj, cieszymy się, że do nas trafiłeś. Okolica.pl nie jest typowym serwisem ogłoszeniowym. Naszym długoterminowym celem jest stworzenie portalu, który porządkowałby informacje z rynku nieruchomości w Polsce i udostępniał je naszym użytkownikom w intuicyjnej i przystępnej formie.

W przeciwieństwie do wielu innych, podobnych projektów nie chcemy budować naszej marki na niechęci do pośredników, skupiając się na rynku pierwotnym, czy tylko ogłoszeniach bezpośrednich.

Chcemy stworzyć otwartą platformę ogłoszeń, na której swoje miejsce znajdzie każdy uczestnik rynku nieruchomości: deweloperzy, osoby prywatne i Ty Pośredniku.

Wierzymy, że zawód pośrednika zajmuje tu ważne miejsce, dlatego potrzebujemy Ciebie jako użytkownika i Twojej treści – Twoich ogłoszeń.

Zapraszamy do współpracy. 

Cennik

Aktualnie każdy użytkownik okolica.pl może dodać ogłoszenie zupełnie bezpłatnie. Nie ma tu żadnych haczyków czy kruczków (Nie wierzysz? Sprawdź sam: par.7 pkt. 1 naszego regulaminu). Możliwy jest także bezpłatny, automatyczny eksport ogłoszeń na nasz portal.

Ale… skoro nie pobieramy za to żadnego wynagrodzenia, stawiamy naszym parterom pewne warunki. Ogłoszenia, które pojawiają się na naszym portalu muszą spełniać pewne kryteria. Jednym z podstawowych założeń funkcjonowania naszej witryny jest jakość ogłoszeń i udostępnianych użytkownikom poszukującym informacji. 

Wymagania dotyczące ogłoszeń

Dużą częścią naszego interfejsu poszukiwań jest mapa. Każda nieruchomość, która pojawia się na okolica.pl jest wskazana na mapie i zależy nam na tym, by było to oznaczanie w miarę dokładne. Dlatego przyjmujemy tylko ogłoszenia, gdzie podana jest nazwa ulicy, na której znajduje się nieruchomość.

Wszelkie ogłoszenia, gdzie w polu lokalizacja wskazana jest tylko miejscowość albo sama nazwa dzielnicy, czy osiedla są przez nasz system pomijane. Jeśli w ramach eksportów przesyłasz do nas takie ogłoszenia - nie stanowi to żadnego problemu. Zwracamy jednak uwagę, że jeśli w trakcie importu nasz mechanizm natrafi na takie ogłoszenie - pominie je i przejdzie do kolejnego. Zostanie ono zapisane i opublikowane na stronie, jeśli będzie w nim wskazana nazwa ulicy. 

Podsumowując - z przesłanego eksportu, zapiszemy tylko te ogłoszenia, gdzie podano nazwę ulicy.

Nie jest obowiązkowe, ale fajnie jeśli dodatkowo:

Przesyłasz nam w pliku eksportowym współrzędne geograficzne Twoich nieruchomości. Pozwoli nam to na ich dokładniejsze oznaczenie na mapie. Zaowocuje to wyższą jakością zapytań i lepszym przygotowaniem klientów, którzy będą się w tej sprawie z Tobą kontaktować. Jak już wspomnieliśmy - nie jest to konieczne, ale przynosi Ci też dodatkowe korzyści w postaci widoczności, o czym więcej w artykule: widoczność na mapie

U nas nie ma podbić! Mamy coś lepszego - aktualność

Nasze ogłoszenia sortowane są domyślnie wg zasady: od najbardziej aktualnych.

Jako właściciel ogłoszenia masz w każdej chwili możliwość potwierdzenia jego aktualności za pomocą funkcji odśwież. Potwierdzenie aktualności powoduje, że Twoje ogłoszenie trafia na szczyt listy. Dodatkowo ogłoszenia aktualizowane w ciągu ostatnich 24h zaznaczone są na mapie kolorem zielonym.

Jest to zupełnie bezpłatne. Odświeżać możesz tak często jak chcesz.

Co więcej, za każdym razem, gdy edytujesz lub aktualizujesz ogłoszenie za pomocą swojego programu eksportującego i przesyłasz nam tą informację w eksportach – traktujemy to jako odświeżenie ogłoszenia – jako najbardziej aktualnie Twoje ogłoszenie trafia na szczyt listy.

Uważamy, że to fantastyczna funkcja pozwalająca Tobie promować najbardziej aktualną treść i jednocześnie ułatwiająca poszukiwania użytkownikom – bo aktualność jest jednym z kluczowych kryteriów ich poszukiwań.

Eksporty na okolica.pl

Istnieje możliwość bezpłatnego eksportu ogłoszeń na nasz portal. By dowiedzieć się więcej na ten temat kliknij tutaj.

Co zrobić by być bardziej widocznym?

Nie mamy podbić i nie stosujemy żadnych tego typu praktyk. Każdy użytkownik ma takie same szanse zaistnienia na portalu. Akutalność i kompletność oferty to jedyne kryteria, które decydują o kolejości wyświetlania i wyróżnieniu na mapie. Skup się na jakości swoich ogłoszeń, a reszta przyjdzie sama.

  • W każdym ogłoszeniu podaj nazwę ulicy.
  • Wskazuj nieruchomości prawidłowo na mapie – dlaczego warto przeczytasz tutaj: widoczność na mapie.
  • Aktualizuj swoje ogłoszenia możliwie często (ogłoszenia, których aktualność została potwierdzona trafiają na szczyt listy, dodatkowo te aktualizowane w ciągu ostatnich 24h wyróżnione są na mapie kolorem zielonym).