Okolica dla Pośredników

Na początek trochę o nas:

Witaj, cieszymy się, że do nas trafiłeś. Okolica.pl nie jest typowym serwisem ogłoszeniowym. Naszym długoterminowym celem jest stworzenie portalu, który porządkowałby informacje z rynku nieruchomości w Polsce i udostępniał je naszym użytkownikom w intuicyjnej i przystępnej formie.

W przeciwieństwie do wielu innych, podobnych projektów nie chcemy budować naszej marki na niechęci do pośredników, skupiając się na rynku pierwotnym, czy tylko ogłoszeniach bezpośrednich.

Chcemy stworzyć otwartą platformę ogłoszeń, na której swoje miejsce znajdzie każdy uczestnik rynku nieruchomości: deweloperzy, osoby prywatne i Ty Pośredniku.

Wierzymy, że zawód pośrednika zajmuje tu ważne miejsce, dlatego potrzebujemy Ciebie jako użytkownika i Twojej treści – Twoich ogłoszeń.

Zapraszamy do współpracy. 

Cennik

Każdy użytkownik okolica.pl może dodać ogłoszenie zupełnie bezpłatnie. Nie ma tu żadnych haczyków czy kruczków (Nie wierzysz? Sprawdź sam: par.7 pkt. 1 naszego regulaminu). Możliwy jest także bezpłatny, automatyczny eksport ogłoszeń na nasz portal.

Podbicia? Mamy coś lepszego - aktualność i odświeżanie ogłoszeń

Nasze ogłoszenia sortowane są domyślnie wg zasady: od najbardziej aktualnych.

przykład - 1 minutę temu

Jako właściciel ogłoszenia masz możliwość potwierdzenia jego aktualności za pomocą funkcji odśwież odśwież. Potwierdzenie aktualności powoduje, że Twoje ogłoszenie trafia na szczyt listy oraz wyświetla się przy nim informacja kiedy ostatnio było aktualizowane.

 

Zarówno na liście, jak i na mapie ogłoszenia aktualizowane w ciągu ostatnich 24h wyróżnione są kolorem zielonym.

 

 

 

Co więcej, za każdym razem, gdy edytujesz lub aktualizujesz ogłoszenie za pomocą swojego programu eksportującego i przesyłasz nam tę informację w eksportach – traktujemy to jako odświeżenie ogłoszenia – jako najbardziej aktualnie, Twoje ogłoszenie trafia na szczyt listy.

Uważamy, że to fantastyczna funkcja pozwalająca Tobie promować najbardziej aktualną treść i jednocześnie ułatwiająca poszukiwania użytkownikom – bo aktualność jest jednym z kluczowych kryteriów ich poszukiwań.

Eksporty na okolica.pl

Istnieje możliwość bezpłatnego eksportu ogłoszeń na nasz portal. By dowiedzieć się więcej na ten temat kliknij tutaj.

Na czym zarabiamy i czy planujemy wprowadzić opłaty?

Pośrednicy EKSPORTUJĄCY OGŁOSZENIA z programów eksportowych:

  • dodawanie ogłoszeń – bezpłatne z eksportów, bez limitu ilości
  • odświeżanie ogłoszeń – bezpłatne z eksportów, bez limitu, pośrednicy mogą korzystać z funkcji odświeżania za pomocą aktualizacji ogłoszenia ze swojego programu eksportującego (każdorazowe przesłanie informacji w eksporcie o aktualizacji oferty, przenosi ją na szczyt listy i wyróżnia na mapie na 24h – czyli w praktyce działa jak podbicie)

Użytkownicy nie korzystający z programów eksportujących:

  • dodawanie ogłoszeń – bezpłatnie, bez limitu ilości
  • odświeżanie ogłoszeń  - płatne, aby odświeżać ogłoszenie ręcznie, nie z poziomu programu eksportującego, tylko z poziomu strony, konieczne jest wykupienie pakietu


Obecna strategia serwisu pozwala na uzyskiwanie przychodów na satysfakcjonującym nas poziomie. Nie planujemy jej zmieniać i wprowadzać dodatkowych opłat. 

Co zrobić by być bardziej widocznym?

Akutalność (odświeżanie ogłoszenia) i kompletność oferty to jedyne kryteria, które decydują o kolejości wyświetlania i wyróżnieniu na mapie. Skup się na jakości swoich ogłoszeń, a reszta przyjdzie sama.

  • Aktualizuj swoje ogłoszenia możliwie często, jeśli to możliwe za pomocą programu eksportującego (ogłoszenia, których aktualność została potwierdzona trafiają na szczyt listy, dodatkowo te aktualizowane w ciągu ostatnich 24h wyróżnione są na mapie kolorem zielonym).
  • ​Wskazuj nieruchomości prawidłowo na mapie – dlaczego warto przeczytasz tutaj: widoczność na mapie.

My jesteśmy fair

Ok... Odłóżmy slogany i banały na bok i porozmawiajmy szczerze... Wiemy jakie są Wasze doświadczenia z naszą konkurencją (innymi portalami) i że nie zawsze były to doświadczenia pozytywne. Jednak, tak jak Państwo nie chcą być oceniani przez pryzmat nieprofesjonalnych podmiotów, które czasami pojawiają się na rynku pośredników, tak i my nie chcielibyśmy, aby patrzyli na nas Państwo przez pryzmat zachowania innych portali, które były wobec Was nie w porządku. 

My naprawdę jesteśmy fair. Nie wykorzystujemy naszej pozycji, budujemy portal dla wszystkich i dajemy naprawdę rozsądne warunki. Są dla nas Państwo istotnym partnerem. 

Oczywiście, ktoś mógłby powiedzieć, że to standardowe frazesy, ale my wiemy, że to prawda. Aby Państwo mogli się o tym przekonać - dajmy sobie szansę. 

 

URUCHOM EKSPORTY  lub   DODAJ OGŁOSZENIE