< Powrót
Kamienica na starówce z sieciowymi najemcami

Kamienica na starówce z sieciowymi najemcami

miasto woj. małopolskiego1517 m2

Cena: 7 400 000 PLN + 23% VAT

Do sprzedania kamienica z najemcami komercyjnymi w centrum jednego z największych miast w województwie małopolskim.

Wiodącym najemcą generującym więkoszść przychodów z najmu z kamienicy jest Rossmann. Pozostali najemcy także mają charakter komercyjny (brak najmu mieszkaniowego). Pozostałe lokale na parterze wynajęte są dwóm innym znanym sieciom oraz jeden na lokalny biznes. Łączny przychód z najmu z kamienicy to ponad 60 000 zł netto miesięcznie

Istotną wartość dodaną stanowi powierzchnia mieszkaniowa na 1 i 2 piętrze. W kamienicy znajduje się ponad 400 m2 powierzchni, którą można zaadoptować na mieszkania, a następnie przeznaczyć je na wynajem lub sprzedaż na rynku mieszkaniowym. Potencjalny przychód z tych mieszkań nie jest uwzględniony w podanym czynszu z kamienicy. Jest to dodatkowa premia dla nabywcy.

Nieruchomość położona jest jednym z największych miast woj. małopolskiego, przy rynku, w rozpoznawalnym i przepływowym miejscu. W sąsiedztwie liczne zabudowania, lokale handlowo-usługowe, placówki oświatowe, urzędy, poczta.

Parter kamienicy jest już gotowym, praktycznie bezobsługowym produktem rentierskim, w zasadzie jedynym zajęciem właściciela jest wystawianie faktur do najemców.

Górne piętra stanowią już miejsce, gdzie swoją pracą, poprzez adaptację, podziały oraz sprawne zarządzanie częścią mieszkaniową można wytworzyć wartość dodaną. 

Z tego powodu jest to doskonała propozycja dla inwestora (dewelopera lub flippera) mającego doświadczenie w remontach oraz zarządzaniu aktywami o charakterze mieszkaniowym. Dzięki tym zabiegom inwestor będzie mógł wygenerować dodatkowy dochód i zwiększyć wartość kamienicy. Następnie można pozostawić ją dla siebie lub poszczególe lokale sprzedać z zyskiem.

Wskazana aktualna rentowność 9% obliczna jest tylko w oparciu o przychody z faktycznie pracującej części komercyjnej. Aktualny roczny dochód operacyjny (przychody z najmu - koszty po stronie właściciela) wynosi: 665 480 zł netto. Po dokonaniu wyżej opisanych adaptacji z wiadomych powodów rentowność istotnie wzrośnie. 

Grunt jest objęty prawem własności. Łączna powierzchnia 1517 m2.

numer ogłoszenia: 754

Kontakt

Włącz powiadomienia o ofertach!
Podaj swój adres e-mail, aby otrzymywać od nas powiadomienia o nowo dodanych Ofertach Inwestycyjnych. Newsletter wysyłamy raz w tygodniu, możesz z niego zrezygnować w każdej chwili.