Zadbaj o widoczność na mapie!

Lista ogłoszeń to tylko jeden ze sposobów poszukiwań na okolica.pl.

Drugim sposobem jest mapa. Jeśli Twoje ogłoszenie jest już na pierwszym miejscu na liście ogłoszeń (stosujesz przycisk „odśwież”   lub aktualizujesz ogłoszenia za pomocą eksportów), sprawdź jeszcze, czy jesteś w stanie znaleźć swoją nieruchomość na naszej mapie.

Zwróć uwagę czy znacznik Twojej nieruchomości na mapie wskazuje prawidłowe miejsce (znacznik możesz przesuwać edytując ogłoszenie). Jeśli Ty nie możesz znaleźć własnej nieruchomości na mapie, najprawdopodobniej inni też jej nie znajdą…

Znacznik na mapiwe

Jeśli w trakcie dodawania ogłoszenia nie podajesz numeru budynku i nie ustawiasz znacznika mapy (dla pośredników - nie eksportujesz danych geograficznych), znacznik ten zostanie ustawiony automatycznie na środku podanej przez Ciebie ulicy. Dodatkowo, jeśli inny użytkownik posiadający nieruchomość przy tej samej ulicy przyjmie tę samą strategię co Ty, podając tylko nazwę ulicy, znacznik jego ogłoszenia zostanie przypisany do tego samego punktu na mapie w którym znajduje się Twoje ogłoszenie...

W rezultacie mamy więc 2 nieruchomości, które tak naprawdę są w różnych miejsach tej ulicy, ale na naszej mapie przyspisane są do tego samego punktu. Jedynym sposobem ich wyświetlenia jest "zlanie ich" w jednen punkt, wyświetlimy je, tak jak pokazano poniżej: 

 

Klaster ogłoszeń na mapie

 

Nie ma w tym oczywiście nic złego, takie ogłoszenia też generują zainteresowanie, ale lepsze wyniki osiągnie ten użytkownik, który wskazując dokładne miejsce na mapie jest w stanie "odkleić się" od swojej mniej skrupulatnej konkurencji. Widać to dokładnie na poniższym przykładzie, ogłoszeń przy ulicy Horacego:

 

30 użytkowników podało tylko lokalizację "Warszawa, Horacego" - ich znaczniki zostały przypisane do domyślnego punktu na tej ulicy i "zlane w jeden znacznik" trzydziestu ogłoszeń. Inny, sprytny użytkownik przesunął znacznik loklizacji w dokładne miejsce, gdzie znajduje się nieruchomość - dzięki temu wyróżnił się na tle "konkurencji" i zgarnia więcej zapytań. 

Podsumowując, możesz zwiększyć swoją widoczność na mapie: 

  • podając numer budynku (nie jest obowiązkowe, ale zwiększa zainteresowanie, nasz system od razu prawidłowo przypisze ogłoszenie do prawidłowego miejsca na mapie)
  • ręcznie przesuwając znacznik w trakcie dodawania / edycji ogłoszenia
  • odświeżając ogoszenie - ogłoszenia aktualizowane w ciągu ostatnich 24h wyróżnione są na mapie kolorem zielonym

DLA PARTNERÓW EKSPORTUJĄCYCH OGŁOSZENIA:​

jeśli jesteś pośrednikiem eksportujesz do nas ogłoszenia - polecamy eksportować je ze współrzędnymi geolokacji (opcja dostępna w większośći programów eksportowych), dzięki temu znacznik ogłoszenia zostanie przypisany do wskazanego przez Ciebie punktu na mapie. Zaowocuje to wyższą jakością zapytań i lepszym przygotowaniem klientów, którzy będą się w tej sprawie z Tobą kontaktować. Przyniesie Ci to też dodatkowe korzyści w postaci widoczności.

Co gdy w eksporcie nie zostaną przesłane współrzędne geograficzne? 

Oogłoszenie zostanie zaimportowane, ale ponieważ nie wiemy w jakim miejscu mielibyśmy „przypiąć” znacznik Twojego ogłoszenia, nie zostanie mu przypisane żadne miejsce na mapie –  dlatego ogłoszenie pojawi się tylko na liście (po lewej stronie od mapy), ale nigdy nie wyświetli na mapie. 

Mapa jest dużą częścią naszego interfejsu poszukiwań, ok. 40% naszych użytkowników szuka tylko mapą i przegląda ogłoszenia klikając na poszczególne znaczniki, które się na niej znajdują. Dlatego warto tego przypilnować, bo na koniec to 40% klientów więcej dla Ciebie…

Nie polecamy:

  • wpisywania w ogłoszeniu innej nazwy ulicy niż ta przy, której faktycznie znajduje się nieruchomość
  • przenoszenia znacznika mapy w atrakcyjne miejsca mapy, przy których tak naprawdę wcale nie znajduje się oferowana nieruchomość (centra miast, przystanki metra, parki)

Takie działanie jest niezgodne z naszym regulaminem i może spowodować zablokowanie konta.

Co więcej jest to strategia skrajnie niekorzystna dla Ciebie jako dla ogłoszeniodawcy. Wprowadzasz w ten sposób w błąd użytkowników poszukujących - będą do Ciebie dzwonić z pewnymi oczekiwaniami (których być może wcześniej nawet nie mieli, ale sam im te oczekiwania zasugerowałeś błędnymi informacjami) i w momencie, gdy dowiedzą się że zostali oszukani i ich wymarzona nieruchomość znajduje się zupełnie gdzie indziej, ich zapał i gotowość do transakcji spadną do zera. 

Jeśli naprawdę chcesz sprzedać/wynająć nieruchomość opisz swój towar solidnie - oszczędzi to wiele frustracji Tobie i poszukującym.