950 000 PLN

Stylowy dom z piecami kaflowymi nad Jeziorem

Krawno (powiat mrągowski, gmina Piecki)

Ostatnia aktualizacja:

6 godz temu Odśwież

Podstawowe:

  • Cena: 950 000 PLN 7 090 PLN / m2
  • Powierzchnia: 134 m2
  • Pow. działki: 2 320 m2
  • Pokoje: 4

Dodatkowe:

  • Rok: 1980
  • Typ zabudowy: wolnostojąca
  • Liczba pięter: 1
  • Rynek: wtórny

Opis:


Mazurskie siedlisko | Krawno, gm. Piecki | działka 2320 m² | do jeziora Krawienko ok. 700m z którego można przepłynąć do kolejnych jezior.


Są miejsca, których nie da się opisać wyłącznie metrami i parametrami. To jedno z nich. Tego sie nie da opisać ani zobaczyć na zdjęciach tę nieruchomość trzeba zobaczyć osoibiście !!

W sercu Mazur, w spokojnej miejscowości Krawno - wieś w środku lasu (gm. Piecki, pow. mrągowski), znajduje się wyjątkowe siedlisko stworzone dla osób ceniących przestrzeń, naturę i niepowtarzalny klimat tradycyjnej mazurskiej zabudowy.


Krawno to niewielka wieś położona w gminie Piecki, w powiecie mrągowskim, w samym sercu Mazur i na skraju Puszczy Piskiej. Miejscowość należy do tych miejsc, które zachowały swój pierwotny, spokojny charakter – nie ma tutaj dużych ośrodków turystycznych, tłumów ani intensywnej zabudowy.

Według danych statystycznych wieś liczy zaledwie około 30 mieszkańców, co czyni ją jedną z najmniejszych miejscowości w okolicy.


Nieruchomość składa się z dwóch przylegających do siebie działek:
działka nr 278/8 – zabudowana domem mieszkalnym oraz stodołą,działka nr 278/9 – niezabudowana, stanowiąca naturalne powiększenie posesji i gwarancję prywatności.

Łączna powierzchnia nieruchomości to 2320 m².


Na działce znajduje się klimatyczny dom o powierzchni około 135 m², ( całkowita po podłodze ok 160m2) zachowujący autentyczny wiejski charakter i atmosferę dawnych mazurskich siedlisk.

Wnętrza urzekają detalami, których próżno szukać we współczesnym budownictwie:
przestronny salon z podłogą wykonaną z naturalnej czerwonej cegły,nastrojowy kominek tworzący wyjątkowy klimat przez cały rok,tradycyjne piece kaflowe,łącznie 4 pokoje ,pokój łazienkowy z wanna wolnostjaca z widokiem na zieleńimponująca sypialnia na antresoli z widokiem na część dzienną - pomieści nawet 4 podwójne łóżkafunkcjonalna kuchnia i zaplecze gospodarcze.
To dom, który od pierwszego przekroczenia progu daje poczucie ciepła, spokoju i bliskości natury.

Zabudowania gospodarcze - Dodatkowym atutem nieruchomości jest stodoła o powierzchni 72 m², która może pełnić funkcję warsztatu, pracowni, magazynu lub zostać zaadaptowana zgodnie z własną wizją.

Media
wodociąg gminny,dodatkowa własna studnia,szambo,ciepła woda podgrzewana bojlerem z kominka i piecy kaflowych
To propozycja dla osób szukających nieruchomości z duszą – miejsca, w którym można zwolnić tempo, odpocząć od codzienności i cieszyć się prawdziwym mazurskim krajobrazem.


Niektórych domów się nie kupuje – w nich zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Mazurskie siedlisko z duszą, kominkiem, piecami kaflowymi i uroczą działką czeka na nowego właściciela.


Położenie

Krawno znajduje się:
•około 10 km od Piecek,
•około 20 km od Mrągowa,
•w sąsiedztwie miejscowości Babięta, Machary i Jeleniowo,
•na terenie Puszczy Piskiej i obszarów chronionych Natura 2000.


To teren szczególnie ceniony przez osoby szukające:
•ciszy,
•kontaktu z naturą,
•obserwacji dzikiej przyrody,
•wędkarstwa,
•turystyki pieszej i rowerowej.



więcej info o jeziorze : pow. ok 28ha, średnia głębokość ok 3,3 m ale najgłębsze miejsce to nawet 9m.
Cisza i naturalny charakter
Krawienko nie ma charakteru komercyjnego kurortu. Brak dużych ośrodków wypoczynkowych, kąpielisk i wypożyczalni sprzętu sprawia, że jezioro zachowało spokojny, kameralny klimat. To duży atut dla osób szukających prywatności, kontaktu z naturą i odpoczynku z dala od tłumów.
Otoczenie lasów i terenów przyrodniczych
Jezioro znajduje się w zalesionej, częściowo podmokłej okolicy. Leży na obszarze Natura 2000: Puszcza Piska oraz Ostoja Piska, co podnosi wartość przyrodniczą tego miejsca i świadczy o dużym znaczeniu środowiskowym okolicy.
Atrakcyjność dla wędkarzy
Krawienko ma dobre warunki do wędkowania. Zbiornik zaliczany jest do typu linowo-szczupakowego; występują tu lin, szczupak, leszcz, płoć, krąp, karaś, okoń i węgorz.
Dziki, mazurski krajobraz
Brzegi jeziora są naturalne, częściowo zarośnięte trzciną i roślinnością wodną. To nadaje miejscu bardzo malowniczy, spokojny charakter — bardziej dzikie Mazury niż typowa turystyczna plaża.


Zapraszm, przyjedź zobacz i przekaonaj się sam .
Planujesz skredytować to marzenie? Zadzwoń.

Pośredniczymy w transakcjach obrotu nieruchomościami i pomagamy uzyskać kredyt hipoteczny na terenie całej Polski. Posiadamy 8 oddziałów - w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Olsztynie, Rzeszowie i Lublinie. Nasi agenci bezpłatnie dojeżdżają do Klientów.

Jesteś zainteresowany niezobowiązującym spotkaniem? Zadzwoń do nas już dziś.

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację.

Numer ogłoszenia: 92353-S-BON49644
  • Zgłoś błąd
    • Ogłoszenie nieaktualne
    • Błędny adres
    • Błąd w opisie
    • Publikowane wielokrotnie
    • Inny
Awarat użytkownika
Bonus Nieruchomości
Ewelina Sokołowska
602... Pokaż numer
Administratorem danych osobowych jest Palladia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu obsługi... czytaj dalej powyższego zapytania, co wiąże się z koniecznością udostępnienia danych do ogłoszeniodawcy. Więcej informacji o prawach i zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj.
Telefon/SMS Wyślij wiadomość