1 300 000 PLN

Działka usługowa, Piekary Śląskie

Piekary Śląskie

Ostatnia aktualizacja:

21 maj 2026 Odśwież

Podstawowe:

  • Cena: 1 300 000 PLN 254 PLN / m2
  • Powierzchnia: 5 110 m2
  • Szerokość działki: 50 m
  • Długość działki: 83 m

Dodatkowe:

  • Rodzaj działki: inwestycyjna
  • Kanalizacja
  • Prąd
  • Woda
  • Gaz

Opis:

Działka usługowa, płaska o powierzchni 5110 m, objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, przeznaczona pod usługi. Działka w kształcie zbliżonym do prostokąta, płaska, o wymiarach 83m x 50m, dojazd drogą asfaltową , miejską, ostatni odcinek drogą miejską, utwardzoną. Wjazd na działkę od strony wschodniej lub południowej.
UZBROJENIE:
Prąd w granicy działki. Pozostałe w niedalekiej odległości.
Zgodnie z uchwałą rady MIASTA PIEKARY ŚLĄSKIE w teren oznaczony symbolem U czyli TERENY ZABUDOWY USŁUGOWEJ.

8. 1. Dla terenów zabudowy usługowej oznaczonych na rysunku planu symbolami od 1-U do 19-U ustala się:
1) przeznaczenie podstawowe: funkcja usługowa z zakresu usług: handlu detalicznego i hurtowego, hotelarskich, gastronomii, rzemiosła, opieki zdrowia i pomocy społecznej, administracji publicznej, usług administrowania (takich jak: działalność biurowa, finansowa, prawna, ubezpieczeniowa, turystyczna, reklamowa, obsługi rynku nieruchomości itp.), wystawienniczych, edukacji, oświaty, kultury, sportu, rozrywki i rekreacji,
2) przeznaczenie uzupełniające:
a) budynki pomocnicze,
b) garaże wbudowane w obiekty usługowe,
c) parkingi jedno i wielopoziomowe wyłącznie w powiązaniu z funkcją podstawową.
2. Ustala się następujące parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu:
1) maksymalna powierzchnia zabudowy - 70% powierzchni działki budowlanej,
2) minimalna powierzchnia biologicznie czynna - 20% powierzchni działki budowlanej,
3) intensywność zabudowy:
a) maksymalna 1,5,
b) minimalna 0,1,
4) wysokość budynków:
a) maksymalna wysokość budynków usługowych, parkingów wielopoziomowych, magazynów
3 kondygnacje nadziemne i nie więcej niż 15 m,
b) maksymalna wysokość budynków pomocniczych i parkingów jednopoziomowych 1 kondygnacja nadziemna i nie więcej niż 6 m,
5) geometria dachów: dachy jednospadowe, dwuspadowe lub wielospadowe o nachyleniu połaci dachowych do 45o oraz dachy płaskie.
3. Dla terenów, o których mowa w ust.1, obowiązują nieprzekraczalne linie zabudowy określone w rozdz. 3 28 ust. 3 uchwały.
4. Dla terenów, o których mowa w ust.1, obowiązuje zakaz:
1) lokalizacji stacji paliw płynnych na terenach od 3-U do 18-U,
2) lokalizacji funkcji z zakresu obsługi i naprawy pojazdów na terenach od 3-U do 18-U,
3) lokalizacji garaży wolnostojących,
4) lokalizacji funkcji wynikających ze strefy 50 m od cmentarza, o której mowa w paragrafie 29 ust. 8 na terenach od 7-U do 15-U.
5. Dla terenów, o których mowa w ust.1, dopuszcza się:
1) lokalizację mieszkań wbudowanych w budynki usługowe o powierzchni nie przekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku z uwzględnieniem zakazu wynikającego z ust. 4 pkt 4,
2) na terenach 7-U, 8-U, 10-U, 11-U, 12-U, 15-U dopuszcza się zachowanie istniejącej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej,
3) dla terenu usług oznaczonego symbolem 19-U lokalizację magazynów w ilości nie większej niż 20 m2 powierzchni zabudowy na 100 m2 powierzchni działki budowlanej.

Dodatkowe informacje; 537... pokaż numer.

Zapraszam na stronę internetową, gdzie znajdziesz więcej ofert opoka-nieruchomosciKROPKApl

Cena nieruchomości nie zawiera kosztów związanych z jej zakupem; podatku PCC, opłat sądowych, taksy notarialnej i prowizji biura (Art. 179b. Ustawy o Gospodarce Nieruchomościami).

Zapraszam na facebook`a;

Opis oferty jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela i w KW, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Numer ogłoszenia: 83464-S-163
  • Zgłoś błąd
    • Ogłoszenie nieaktualne
    • Błędny adres
    • Błąd w opisie
    • Publikowane wielokrotnie
    • Inny
Awarat użytkownika
Opoka Nieruchomości
Dariusz Rasiński
537... Pokaż numer
Administratorem danych osobowych jest Palladia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu obsługi... czytaj dalej powyższego zapytania, co wiąże się z koniecznością udostępnienia danych do ogłoszeniodawcy. Więcej informacji o prawach i zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj.
Telefon/SMS Wyślij wiadomość