Jeśli chcesz zwolnić, odpocząć i zamieszkać blisko górskiej przyrody, a jednocześnie mieć wszystko w zasięgu ręki, to zapraszam do Ponikwi, gdzie dom z historią czeka na człowieka, który nada mu drugie, nowe życie!
Na sprzedaż 200-letni, klimatyczny dom z cegły i drewna położony na działce 564 m2 w urokliwej miejscowości Ponikiew, w powiecie wadowickim, w Małopolsce. Ponikiew, to malownicza wieś położona w Beskidzie Małym, w dolinie potoku Ponikiewka. Miejscowość otaczają góry i tereny zielone, a jej położenie sprzyja zarówno spokojnemu życiu, jak i aktywnemu wypoczynkowi. Przez Ponikiew przebiegają szlaki turystyczne, w tym niebieski szlak Wadowice-Mucharz, będący częścią sieci tras Beskidu Małego. Ogromnym atutem lokalizacji jest bliskość szlaku turystycznego prowadzącego na Leskowiec i Groń Jana Pawła II, a także przełęczy pod Gancarzem, a cały ten rejon leśno-górski cechuje się tradycyjną zabudową Beskidu Małego. Dzięki temu dom może być świetną bazą zarówno do codziennego życia blisko natury, jak i weekendowego wypoczynku w Beskidzie Małym. To ciekawa propozycja dla osób, które chcą mieć góry i szlaki dosłownie na wyciagnięcie ręki, a jednocześnie pozostać w niewielkiej odległości od Wadowic i innych większych miast, takich jak Kraków czy Bielsko-Biała.
Dom obejmuje obecnie trzy przechodnie pomieszczenia (18.2m2, 13.7m2, 15.1m2), do których wejście prowadzi z korytarza (7.9m2), natomiast jego układ daje znacznie większe możliwości aranżacyjne. Z części mieszkalnej prowadzi bezpośrednie przejście do dawnej stajni (31.3m2), z wyjściem do ogrodu, którą można zaadaptować na kolejne pomieszczenia - na przykład salon, łazienkę, sypialnię, pracownię, dodatkową przestrzeń mieszkalną czy klimatyczną przestrzeń rekreacyjną. To właśnie tutaj można stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Z korytarza po prawej prowadzi także wejście do piwnicy oraz schodami na poddasze (126.6m2). Nieruchomość nie posiada obecnie wydzielonej łazienki, dlatego wymaga modernizacji i dostosowania do współczesnych standardów. Dla przyszłego właściciela oznacza to jednak możliwość zaplanowania wnętrza całkowicie po swojemu. Dom jest częściowo podpiwniczony. Do budynku doprowadzony jest prąd, natomiast woda pochodzi ze źródełka, z możliwością podłączenia do sieci miejskiej i kanalizacji. Ogrzewania centralnego nie ma - zachowane są trzy piece kaflowe (do tej pory służące do ogrzewania), które można potraktować jako element historycznego charakteru domu, jak i bazę do dalszej modernizacji systemu ogrzewania. Ściany w pomieszczeniach odświeżone. Na podłogach drewniane deski oraz wylewka betonowa. Wysokość pomieszczeń wynosi 230 cm. Budynek kilka lat temu został ocieplony oraz wymieniono stare okna na PCV, jednak zachował wiele elementów charakterystycznych dla tradycyjnej małopolskiej, wiejskiej zabudowy. Nieruchomość wymaga dalszych prac modernizacyjnych. Dach oraz instalacje wewnętrzne wymagają wymiany.
Największym atutem tej nieruchomości jest jej autentyczność i potencjał. Można zachować stare drewniane elementy, piece kaflowe i sielski charakter, a jednocześnie wprowadzić nowoczesne rozwiązania stworzyć wnętrza łączące historię z komfortem współczesnego życia. Drewniane stropy i belki oraz klasyczne piece kaflowe nadają mu niepowtarzalny klimat i sprawiają, nie nieruchomość ma ogromny potencjał aranżacyjny. Dom wymaga całkowitego remontu i modernizacji, dzięki czemu nowy właściciel może połączyć rustykalny charakter z nowoczesnymi rozwiązaniami i będzie miał pełną swobodę w stworzeniu wnętrza łączącego sielski, górski klimat z nowoczesnym komfortem. Przy odpowiedniej aranżacji może powstać tu wyjątkowy dom całoroczny, letniskowy lub klimatyczne miejsce na rodzinny wypoczynek.
Ponikiew ma swój wyjątkowy, lokalny charakter. Historycznie związana była z pasterstwem, a obecnie coraz większą rolę odgrywa tu turystyka i rekreacja. W centralnej części miejscowości znajduje się kościół, a w pobliżu szkoła, przedszkole, sklepy oraz przystanki autobusowe. To miejsce dla osób, które marzą o domu z charakterem, blisko natury, w otoczeniu Beskidu Małego - domu, któremu można nadać nowe życie, nie odbierając mu jego historii. Jeśli szukasz nieruchomości z duszą, domu, który możesz odnowić i stworzyć wyjątkowe miejsce na lata, to zadzwoń już dziś i spełnij swoje marzenia!
Zobacz wirtualny spacer
Nabycie nieruchomości wiąże się z kosztami pośrednictwa.
Ze względów bezpieczeństwa prezentacja nieruchomości wiąże się z obowiązkiem przedstawienia się, okazaniem dokumentu tożsamości, potwierdzenia udziału na karcie prezentacji.
Rozważasz kredytowanie nieruchomości? Nasz doradca finansowy porówna i dobierze finansowanie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.
Justyna Liszka
tel.: 574... pokaż numer
e-mail: wyślij wiadomość
Zapraszam do naszej placówki w Wadowicach przy ulicy Spadzistej 1.
tel. (+48) 574... pokaż numer, e-mail: wyślij wiadomość
"Właścicielem ogłoszenia wraz z jego elementami jest Freedom Franchise Sp. z lub podmioty współpracujące. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie oraz korzystanie z niniejszych materiałów w jakikolwiek inny sposób wykraczający poza dozwolony użytek określony przepisami ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24 poz. 83 z późn. zm.) bez pisemnej zgody Freedom Franchise Sp. z lub podmiotów współpracujących jest zabronione i może stanowić podstawę odpowiedzialności cywilnej oraz karnej.
Ponadto niniejsze materiały stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa Freedom Franchise Sp. z lub podmiotów współpracujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.). Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny."
Numer ogłoszenia: 57630-S-18342_3685_ODS
-
Zgłoś błąd
- Ogłoszenie nieaktualne
- Błędny adres
- Błąd w opisie
- Publikowane wielokrotnie
- Inny