Jak sprzedać nieruchomość? cz. 1 - lokalizacja

1 z 4 zasad: Lokalizacja 

Żeby odpowiedzieć na pytanie, jak sprzedać mieszkanie, lokal, działkę lub jakąkolwiek inną nieruchomość, trzeba najpierw postawić się w roli kupującego i zastanowić się co determinuje jego decyzję. A dla kupującego zgodnie ze starym powiedzeniem: "Liczą się 3 rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja". Tym bardziej dziwi, że wiele ogłoszeń nieruchomości pozbawionych jest tego ważnego szczegółu. Adres jest pierwszą cechą, na którą zwraca uwagę Twój potencjalny nabywca. W dobie Internetu osoby zainteresowane Twoim ogłoszeniem mogą od razu sprawdzić jej lokalizację na mapie, a także obejrzeć zdjęcia okolicy Twojej nieruchomości, na co pozwala już dzisiaj wielu dostawców map.

 

Przykładowy widok z Google Maps - aplikacja pozwala na sprawdzenie zdjęć z okolicy nieruchomości, po zlokalizowaniu adresu na mapie. Zainteresowany Twoją nieruchomością nie musi nawet ruszać się z domu, by sprawdzić, jak wygląda budynek. By google wskazało budynek prawidłowo, potrzebne jest podanie jego numeru.

 

Mimo, że może to wydawać się banalne, podanie pełnego adresu w Twoim ogłoszeniu jest pierwszym krokiem do sukcesu - na przykład numeru budynku w przypadku mieszkania w bloku lub numeru działki ewidencyjnej w przypadku sprzedaży działki. 

Przykładowy widok z geoportal.gov.pl – darmowy, rządowy portal pozwala, na podstawie numeru działki ewidencyjnej i obrębu, na dokładne sprawdzenie lokalizacji, kształtu, powierzchni oraz sąsiedztwa.

Dzięki takiej przejrzystości danych, zarówno Zbywca, jak i Nabywca oszczędzają mnóstwo czasu.

Opis

Częstym błędem jest robienie zbyt długich, kwiecistych opisów, zachwalających zalety nieruchomości. Przez poszukujących są one określane często jako „bajkopisarstwo”. Jednocześnie sprzedający mają tendencję do pomijania w opisie cech, które dla kupującego są bardzo istotne – jak np. wysokość pomieszczeń, czy rodzaj prawa do gruntu. Dlatego, przygotowując nasz serwis, zebraliśmy wszystkie parametry nieruchomości, które są ważne dla poszukujących i wpisaliśmy je w formularze. Mimo, że czasami formularz dodawania ogłoszenia może wydawać Ci się dość szczegółowy, warto poświęcić chwilę i wypełnić go do końca. Dzięki temu nie zapomnisz o żadnym szczególe, a to znacznie zwiększy Twoje szanse na znalezienie nabywcy. Poszukujący mogą wyszukiwać po wielu cechach z tego formularza, przez co znajdą Twoją nieruchomość znacznie szybciej. Jeżeli mimo wszystko chciałbyś dodać coś więcej, skorzystaj z pola „opis dodatkowy". Jeśli chcesz dodać ogłoszenie kliknij tutaj.

ciąg dalszy wątku:

2 z 4 zasad: cena

3 z 4 zasad: jak robić zdjęcia nieruchomości

4 z 4 zasad: kontakt z kupującym

 

Oceń ten artykuł
  • Podziel się: