Jak sprzedać nieruchomość? cz.4 - kontakt z kupującym

Kontakt z zainteresowanymi

Na prośbę o kontakt, przesłaną ze strony zainteresowanego postaraj się odpowiedzieć możliwie szybko. Kupujący często monitorują kilka nieruchomości na raz i najprawdopodobniej nie jesteś jedyną osobą, która taką prośbę o kontakt dostała. Postaraj się być pierwszą, która odpowie!

Pytania

W przypadku pytań zainteresowanego staraj się unikać odpowiedzi „nie wiem” - lepszą odpowiedzią jest: „sprawdzę i dam znać”. Jeśli chcesz być sprawnym sprzedającym, powinieneś udzielić zainteresowanemu wszelkich informacji i postarać się odpowiedzieć nawet na najbardziej zaskakujące pytania - takie jak np.:

  • Kiedy planowany jest remont instalacji gazowej? (jeśli nie wiesz, powinieneś sprawdzić u zarządcy budynku).
  • Kiedy wejdzie w życie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? (jeśli nie wiesz, sprawdź w urzędzie).
  • Jaka część czynszu to zaliczki na media, a jaka fundusz remontowy? (sprawdź na aktualnym wymiarze czynszu).

Możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na doprowadzenie do transakcji, jeśli nie będziesz  przerzucać odpowiedzialności za znalezienie odpowiedzi na te pytania na kupującego. Samodzielne uzyskanie tych informacji wcale nie jest trudne, a zwraca się z nawiązką.

Oglądanie nieruchomości

W przypadku pokazywania nieruchomości obowiązują te same zasady, co przy robieniu zdjęć (aby przeczytać jak robić zdjęcia kliknij tutaj). Przed wizytą zainteresowanego posprzątaj nieruchomość, wyprowadź zwierzęta, przewietrz pomieszczenia, użyj odświeżacza powietrza (tylko bez przesady!). Pokaż atuty nieruchomości, spraw, by zainteresowany poczuł, że jest to przyjemne miejsce. Nie ponaglaj go. Na koniec spotkania wręcz mu ulotkę z opisem nieruchomości. Dzięki temu zainteresowany, chcąc przemyśleć swoją decyzję, będzie mógł łatwo wrócić do szczegółów.

Współpraca z pośrednikami nieruchomości

Jest to na tyle istotna i obszerna kwestia, że zdecydowaliśmy się napisać na ten temat oddzielny artykuł. Jeśli chcesz go przeczytać kliknij tutaj.

 

wcześniejsze artykuły:

1 z 4 zasad: lokalizacja

2 z 4 zasad: cena

3 z 4 zasad: jak robić zdjęcia nieruchomości

Oceń ten artykuł
  • Podziel się: