6 300 000 PLN

Kamienica z hotelem w sercu Sobótki

Sobótka, Św. Jakuba

Ostatnia aktualizacja:

23 wrz 2022Odśwież

Podstawowe:

 • Cena:6 300 000 PLN4 994 PLN / m2
 • Powierzchnia:1 261,60 m2

Dodatkowe:

 • Typ lokalu:lokal użytkowy
 • Rok:2011
 • Rynek:wtórny

  Opis:

  Mamy przyjemność zaprezentować Państwu klimatyczny hotel położony w samym sercu Sobótki - urokliwego miasteczka u podnóży Góry Ślęża.


  Hotel składa się z 2 budynków : „starszego” pochodzącego oryginalnie z końca XVI w. oraz „nowego” wzniesionego w 2011 r. W obiekcie znajdują się łącznie 22 pokoje (każdy z łazienką), duża sala bankietowo-konferencyjna oraz klimatyczna kawiarnia.

  W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki na których został posadowiony hotel zostały przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną oraz usługową (symbol A-MW/U2).

  Nieruchomość
  Kompleks jest ulokowany w centrum miasteczka, bezpośrednio przy rynku ze swobodnym dostępem z ulicy.

  Główny budynek został początkowo wzniesiony w XVI w. (w okresie renesansu) na co wskazują elementy konstrukcyjne parteru oraz pięknie zachowany układ piwnic - składających się z 2 komór z wyeksponowaną oryginalną cegłą. Na parterze w dużej mierze zachowano oryginalny układ (z nieznacznymi barokowymi i XIX wiecznymi przeróbkami), a także wyeksponowano historyczne elementy jak przepiękna oryginalna cegła czy kraty.

  W budynku znajduje się 12 pokoi (po 4 na każdym z 3 pięter) tj. 7 pokoi dwuosobowych, 3 trzyosobowe i 2 rodzinne typu „studio” dla czterech osób każde. Na parterze została zlokalizowana dyskretna recepcja wykonana w całości w drewnie (na zamówienie) oraz pełna drewnianych i kamiennych elementów klimatyczna kawiarnia wraz z niedużym zapleczem kuchennym. Kawiarnia posiada osobne wyjście na dziedziniec. Na wyższe piętra budynku prowadzi klatka schodowa wykonana w drewnie dębowym. Dodatkowo do dyspozycji gości została przygotowana sauna infrared (na podczerwień) ulokowana na pierwszym piętrze obiektu.

  W drugim budynku na parterze zlokalizowano przestronną liczącą ponad 180 m2 sale konferencyjno-bankietową z wbudowanym systemem nagłaśniającym oraz sceną pod stanowisko DJ’a lub prelegenta. Na ścianach zamontowane są uchwyty pod rzutniki, a starannie rozplanowane i poprowadzone podtynkowo oświetlenie umożliwia pełne dostosowanie pomieszczenia do okazji (konferencji/wesela/imprezy okolicznościowej). Z sali przechodzi się do w pełni wyposażonego zaplecza kuchennego - z chłodnią, zmywakiem oraz spiżarnią i pomieszczeniami socjalnymi. Do tej części budynku prowadzą również osobne drzwi ulokowane na tyłach budynku, co zapewnia bezpośredni dostęp z parkingu i łatwość dostaw.

  Na piętrze znajduje się 10 pokoi jednoosobowych (każdy z prywatną łazienką) oraz służbowe mieszkanie.

  Budynki są pomiędzy sobą „połączone” wewnętrznym, zamykanym bramą, dziedzińcem na którym znajduje się miejsce do grillowania oraz ławeczki i stoły (osłonięte od słońca i deszczu przez patio oraz altankę), a także miejsca parkingowe.

  W zakresie samego parkowania - ogromnym plusem jest duża dostępność miejskich miejsc parkingowych ulokowanych na ulicy przed budynkiem (bezpłatnych), jak i przygotowanych specjalnie dla gości na tyłach budynku jako dodatkowy bezpłatny parking.

  Lokalizacja :
  Sobótka wraz z sąsiednimi miejscowościami stanowi zaplecze turystyczne Wrocławia. Nad okolicą króluje góra Ślęża, w przeszłości uważana przez pogan za Świętą Górę, a aktualnie miejsce masowo, niezależnie od pory roku, odwiedzane przez turystów oraz amatorów aktywności na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że przez Ślężę i położoną u jej podnóża Sobótkę, przebiegają trasy licznych biegów górskich, półmaratonów, a także wyścigów kolarskich.

  Sama miejscowość Sobótka powstała ok. XIV wieku jako osada targowa (jedna z najstarszych w Polsce). Do dzisiaj architektura tego miejsca charakteryzuje się zwartą, starą zabudową mieszkaniową z licznymi punktami handlowymi i usługowymi - zwłaszcza w rejonie centrum miasta, przez co miejscowość stanowi idealną destynację na odskocznie od codzienności.

  Lokalny niewielki, aczkolwiek niezwykle urokliwy ryneczek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Podróż samochodem z Wrocławskiego Rynku do Rynku Sobótki zajmuje ok 45 min. Osoby preferujące podróżowanie komunikacją zbiorową z pewnością docenią również bezpośrednie połączenie autobusowe oraz kolejowe z Wrocławiem.

  Dodatkowe informacje :
  - „Główny” budynek pochodzący z XVI wieku został kompleksowo wyremontowany w 2002 r. prace obejmowały min. wymianę/montaż wszystkich instalacji, okien, ścianek działowych, schodów, elewacji, wymieniono stropy oraz więźbę dachową i pokrycie dachu. Budynek został wykończony w wysokiej klasy materiałach z dużą ilością wykonanych na zamówienie elementów drewnianych.


  - W obydwu budynkach znajdują się przyłącza i instalacje: wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania (piecem gazowym), wentylacyjna. Obiekt jest również monitorowany.


  - Nieruchomość jest sprzedawana z pełnym wyposażeniem


  - Teren na którym znajduje się kompleks zgodnie z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego posadowiony jest na terenie oznaczonym jak teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z zabudową usługową (A.MW/U2), co daje możliwość przearanżowania go również na lokale mieszkaniowe.

  Zestawienie powierzchni :
  - łączna powierzchnia działek : 1047 m2
  - łączna powierzchnia budynków : 1261 m2 (671 m2 „główny” budynek oraz 590 m2 nowy)

  Serdecznie zapraszamy na prezentację!

  Wyłączny opiekun oferty :

  Oliwia Walentynowicz
  (Pośrednik w obrocie nieruchomościami nr licencji 26521)

  tel. 784 000 981

  Zainteresowało Cię to ogłoszenie? Odwiedź Nas na facebooku - View Estate Biuro Nieruchomości
  Numer ogłoszenia: 63672-S-437063
  • Zgłoś błąd
   • Ogłoszenie nieaktualne
   • Błędny adres
   • Błąd w opisie
   • Publikowane wielokrotnie
   • Inny
  Awarat użytkownika
  View Estate
  Oliwia Walentynowicz
  784... Pokaż numer
  Administratorem danych osobowych jest Palladia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu obsługi powyższego zapytania, co wiąże się z koniecznością udostępnienia danych do ogłoszeniodawcy. Więcej informacji o prawach i zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj. Ta witryna korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA.