2 500 000 PLN

Modernistyczna Willa w centrum Ustronia

Ustroń

Ostatnia aktualizacja:

ponad 3 mies temuOdśwież

Podstawowe:

 • Cena:2 500 000 PLN5 169 PLN / m2
 • Powierzchnia:483,61 m2
 • Pow. działki:7 522 m2
 • Pokoje:17

Dodatkowe:

 • Rok:1938
 • Typ zabudowy:wolnostojąca
 • Liczba pięter:1
 • Rynek:wtórny

  Opis:

  ŁUKASZ KAŁUŻA
  Agent prowadzący
  Tel: +48 510 348 369
   

  Oferujemy na sprzedaż wyjątkową, modernistyczną willę z piękną parcelą i widokiem na źródło żelaziste. Jest to miejsce z wyjątkowym klimatem i niezwykłą historią. Budynek został wybudowany w 1938 roku jako luksusowa restauracja z pokojami gościnnymi. Po wojnie przez wiele lat był domem wczasowym FWP, a potem funkcjonował jako pensjonat i kawiarnia. To idealne miejsce na kawiarnię, organizację wesel czy restaurację. Budynek posiada dwie sale o wielkości 137 metrów, przy czym w większej z nich znajduje się zabytkowy, modernistyczny bar. Z szerokich tarasów znajdujących się na górnej i dolnej kondygnacji rozpościera się widok na zieleń oraz przepływający koło willi potok. Budynek wybudowany jest na jednej z najpiękniejszych ustrońskich parceli.  Willa zaprojektowana została przez cieszyńskiego architekta Karola Kozieła. To wolnostojący, trzykondygnacyjny, podpiwniczony budynek o powierzchni użytkowej 483,61m2. Dodatkowo w willi znajduje się około 100 m2 strych i przyziemie obłożone piaskowcem godulskim -kamieniem breńskim. Oba pomieszczenia mogą zostać zaadaptowane na cele użytkowe. W latach 2010-2017 przeprowadzonych zostało szereg prac remontowych: renowacja pokrycia dachu, wymiana instalacji gazowej oraz wodnej, wymiana pieca c.o. oraz kaloryferów, wymiana rynien, postawienie nowego komina, czyszczenie i konserwacja pozostałych kominów, remont i modernizacja pokoi na piętrze, uszczelnienie, zakonserwowanie i pomalowanie okien na piętrze. Willa wymaga dodatkowych remontów. Na parterze znajduje się: hol, 2 sale, klatka schodowa, część mieszkalna (4 pokoje, łazienka), łazienka z wc, komunikacja, kuchnia, pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze znajduje się: 13 pokoi gościnnych, komunikacja, łazienki z wc oraz strych.  Wokół willi roztacza się przepiękna parkowo – leśna parcela o powierzchni 0,7522 ha.

  Działka w przeważającej części porośnięta jest drzewami liściastymi, częściowo drzewami iglastym, zielenią ozdobną niską oraz trawą. Willa posiada urządzony zjazd z ul. Gościradowiec, dojazd do budynków odbywa się utwardzoną drogą wewnętrzną. Na działce znajduje się utwardzony parking dla samochodów osobowych, garaż oraz wydzielone miejsce na grilla i ognisko. Wejście do budynku pensjonatu znajduje się od strony zachodniej natomiast od strony północno- zachodniej budynku znajdują się schody prowadzące do potoku Gościradowiec z widokiem na Źródło Żelaziste.  Willa umiejscowiony jest w bezpośrednim sąsiedztwie największego ustrońskiego sanatorium RÓWNICA, które zyskało popularność dzięki programowi „Sanatorium miłości”, emitowanego w TVP 1.)  Budynek zrealizowany został w technologii tradycyjnej murowanej, ławy i ściany fundamentowe betonowe, ściany zewnętrzne murowane z cegły pełnej, ściany wewnętrzne murowane z cegły, dach o konstrukcji drewnianej pokryty blachą, elewacja: tynk cementowo- wapienny, przyziemie budynku obłożone piaskowcem godulskim -kamieniem breńskim

  INSTALACJE W BUDYNKU:

  INSTALACJA WODNA sieć miejska,

  KANALIZACJA ŚCIEKOWA bezodpływowy zbiornik na nieczystości –szambo,

  INSTALACJA C.O. I C.W.U. c.o. ogrzewanie piec gazowy oraz piec węglowy, kominkowe bez rozprowadzenia ciepła,

  INSTALACJA ELEKTRYCZNA zasilane z sieci energetycznej,

  INSTALACJA GAZOWA sieć gazowa

  INSTALACJA DODATKOWA alarmowa  RE/MAX Invest
  ul. Wyzwolenia 1
  43-300 Bielsko-Biała
  Tel: 33 821 90 05
   
  Informacja przekazywana przez agenta / właściciela biura uważana jest za dokładną i rzetelną, ale nie jest gwarantowana i powinna być niezależnie sprawdzona.
  W przypadku tej oferty wynagrodzenie naszego biura pokrywa właściciel nieruchomości.

  Numer ogłoszenia: 62823-S-3458_3123_ODS
  • Zgłoś błąd
   • Ogłoszenie nieaktualne
   • Błędny adres
   • Błąd w opisie
   • Publikowane wielokrotnie
   • Inny
  Awarat użytkownika
  RE/MAX Polska
  REMAX Invest
  338... Pokaż numer
  Administratorem danych osobowych jest Palladia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu obsługi powyższego zapytania, co wiąże się z koniecznością udostępnienia danych do ogłoszeniodawcy. Więcej informacji o prawach i zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj. Ta witryna korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA.