135 000 PLN

Siedlisko z dużym ogrodem/sadem.

Rudno Dolne (powiat proszowicki, gmina Nowe Brzesko)

Ostatnia aktualizacja:

4 godz temuOdśwież

Podstawowe:

 • Cena:135 000 PLN25 PLN / m2
 • Powierzchnia:5 429 m2
 • Powierzchnia działki:5 429 m2

Dodatkowe:

 • Typ lokalu:obiekt
 • Rynek:wtórny

  Opis:

  "W taki dzień, jak ten, cały sad się bieli,
  słychać pracowity brzęk pszczół i trzmieli." (autorka: Zofia Szydzik)

  Szukasz spokojnego, ekologicznego miejsca na łonie natury, a przy tym możliwości zarabiania w pięknych okolicznościach przyrody? Sad, z którego pierwsze owoce możesz zacząć zbierać już w czerwcu, a potem przez całe lato aż do późnej jesieni, odpowiada tym oczekiwaniom.

  Numer działki: 28 (121403_5.0011.28), Rudno Dolne, 32-120 Nowe Brzesko
  Droga dojazdowa do działki: droga gminna (polna)
  Powierzchnia działki: 5429m2 (54,28 AR)
  Wymiary działki: ok. 53 x 27 x 50 x 27m.
  Zabudowa (altana, budynek gospodarczy): 20 m2

  Odległości od działki:
  1. Proszowice: 11km (12 min)
  2. Kraków: 33km (40 min)
  5. Droga krajowa 79 Kraków - Sandomierz: 5km

  KWITNĄCY BIZNES

  Początki założenia sadu to lata dziewięćdziesiąte, wówczas posadzone zostały (na około połowie powierzchni działki) karłowe drzewka wiśni czterech odmian: Łutówka, Kelleris, Nosthstar i Serocka, pozostała część działki stanowiła ogród warzywny z krzewami owocowymi: porzeczki, agrestu, maliny i jeżyny bezkolcowej oraz winogrona.
  W następnych latach dosadzane były kolejne drzewka owocowe: wczesne czereśnie, jabłonie (kilka odmian wczesnych i późnych), grusze, śliwy, morele, brzoskwinie (w tym nektaryny). Nasadzono w kolejnych latach orzechy laskowe i krzewy aronii oraz pigwowce.
  Z czasem następowała także wymiana niektórych odmian np. malin i winogron. Od ok. dziesięciu lat część działki obejmują krzewy borówki amerykańskiej, która obecnie obwicie owocuje.
  Wraz z upływem lat w miejscach po wymarłych drzewkach nasadzono orzechy włoskie wielkoowocowe.
  Tak więc sad jest bogaty w swej różnorodności i od czerwca do późnej jesieni cieszy obfitością plonów. Teraz od początku wiosny można zachwycać się kwitnieniem drzew i krzewów. (Zaprzyjaźniony pszczelarz lokował tu czasem ule.)
  Przy ekologicznej uprawie w trawie pomiędzy drzewami rosną zioła, spotyka się fragmenty naturalnie rosnącego szczawiu, a przy miedzy można znaleźć chrzan.
  Niewielki budynek gospodarczy pozwala na znalezienie schronienia, wytchnienia oraz gromadzenie niezbędnych sprzętu, narzędzi, skrzynek, koszy.
  Zgromadzona woda opadowa umożliwia nawadnianie niektórych roślin w okresach suszy.  W przypadku tej oferty wynagrodzenie naszego biura pokrywa właściciel nieruchomości.
  Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

  Numer ogłoszenia: 62823-S-3_11671_OOS
  • Zgłoś błąd
   • Ogłoszenie nieaktualne
   • Błędny adres
   • Błąd w opisie
   • Publikowane wielokrotnie
   • Inny
  Awarat użytkownika
  RE/MAX Polska
  Katarzyna Migas-Skiba
  662... Pokaż numer
  Administratorem danych osobowych jest Palladia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu obsługi powyższego zapytania, co wiąże się z koniecznością udostępnienia danych do ogłoszeniodawcy. Więcej informacji o prawach i zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj. Ta witryna korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA.