4 000 000 PLN

Atrakcyjna działka z projektem 29 apartamentów

Wałbrzych

Ostatnia aktualizacja:

14 maj 2022Odśwież

Podstawowe:

 • Cena:4 000 000 PLN1 085 PLN / m2
 • Powierzchnia:3 685 m2

Dodatkowe:

 • Rodzaj działki:budowlana
 • Kanalizacja
 • Prąd
 • Woda
 • Gaz

Opis:

Działka zabudowana pod inwestycję mieszkaniową.

Opis lokalizacji: Szczawno Zdrój, powiat wałbrzyski.

Opiekun oferty:
Jakub Boroński
SDP Nieruchomości
tel. 602 101 602

Przedmiotem sprzedaży jest:
Nieruchomość gruntowa zabudowana położona w Szczawnie Zdroju (miejscowości przyległej do Wałbrzycha) o łącznej powierzchni 0,3685 ha, wraz z projektem przebudowy/rozbudowy na obiekt mieszkalny o powierzchni użytkowej 1910 m2.
W projekcie uwzględniono 29 apartamentów wraz z miejscami parkingowymi.

W skład przedmiotowej nieruchomości wchodzi były Dom Wczasowy o powierzchni użytkowej budynków 1845,15 m2 (budynki wyłączone z eksploatacji w 2015r.).

Obszar nieruchomości nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Szczawna Zdroju zatwierdzonego Uchwałą nr XLVI/17/98 Rady Miejskiej w Szczawnie Zdroju z dnia 8 czerwca 1998r. z późniejszymi zmianami, działka ewidencyjna nr 281 objęta jest obszarem górniczym w sprawie wód leczniczych Szczawna Zdroju i znajduje się w granicach strefy B ochrony uzdrowiskowej.
Na mapie dokumentu planowania przestrzennego, obszar nieruchomości oznaczony jest symbolem B.8, co stanowi tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Utrzymanie istniejącej zabudowy mieszkaniowej z możliwością wprowadzenia funkcji usługowo-wypoczynkowej.

Dane dotyczące ochrony konserwatorskiej
Teren, na którym znajduje się nieruchomość objęty jest strefą ochrony konserwatorskiej. Obiekt budowlany wpisany jest do wykazu zabytków powiatu wałbrzyskiego (według stanu na czerwiec 2016 roku) oraz gminnej ewidencji zabytków (według stanu na 23 sierpnia 2017 roku).
Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej, która pozostaje w zasobach gminy.
Ulica o niewielkim natężeniu ruchu, droga asfaltowa z oświetleniem oraz chodnikiem dla pieszych po obydwu stronach jezdni.

Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości
w otoczeniu dominuje zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z początku XX wieku (kamienice) oraz budynki oświaty. Głownie budynki o konstrukcji murowanej.

Budynek
Budynek domu wczasowego wybudowany został w technologii mieszanej, starsza część budynku została wybudowana w roku 1914, natomiast nowszy, dobudowany z tyłu fragment budynku został wzniesiony w 1974 roku. Całość zabudowy tworzą dwa budynki połączone łącznikiem.
Budynek wolnostojący, starsza część (w której znajduje się część mieszkalna) składa się z czterech kondygnacji nadziemnych oraz piwnicy, natomiast część nowsza (w której znajduje się m. in. kuchnia, stołówka, sala telewizyjna, sala gimnastyczna) składa się z dwóch kondygnacji nadziemnych, w niewielkiej części jest podpiwniczona (jedno pomieszczenie gospodarcze).

Obiekt pełnił funkcję komercyjną (hotelową).

Podana cena nieruchomości jest ceną netto i nie uwzględnia obciążeń podatkowych obowiązujących na dzień sprzedaży, w tym podatku VAT w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług lub podatku PCC w rozumieniu ustawy z dnia 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych, według stawek obowiązujących na dzień zawarcia umowy przeniesienia własności, jeśli którykolwiek z nich byłby w tej dacie należny.

MEDIA:
Prąd, woda, gaz, kanalizacja.

Niedostateczne środki? To nie problem:
Pomagamy w uzyskaniu finansowania na tę i inne nieruchomości. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

Zapraszam na prezentację.
Jakub Boroński
tel. 602 101 602

Oferta wysłana z programu IMO dla biur nieruchomości
Numer ogłoszenia: 62626-S-24880
 • Zgłoś błąd
  • Ogłoszenie nieaktualne
  • Błędny adres
  • Błąd w opisie
  • Publikowane wielokrotnie
  • Inny
SDP Nieruchomości
SDP Nieruchomości
602... Pokaż numer
Administratorem danych osobowych jest Palladia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu obsługi powyższego zapytania, co wiąże się z koniecznością udostępnienia danych do ogłoszeniodawcy. Więcej informacji o prawach i zasadach przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo tutaj. Ta witryna korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA.