Jak skutecznie szukać nieruchomości na okolica.pl ?

1. Najważniejsza jest lokalizacja

Stare powiedzenie głosi, że w nieruchomościach najważniejsze są 3 rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja. Jako poszukujący na pewno zdajesz sobie z tego sprawę. Aby ułatwić Ci poszukiwania, wymagamy, by każde ogłoszenie opublikowane na naszym portalu posiadało informację o dokładnym adresie wraz z nazwą ulicą,  numerem budynku lub działki ewidencyjnej. Wyszukiwarka pozwala Ci na określenie do 6 lokalizacji w ramach jednego zapytania. Lokalizację możesz określić jako całe województwo, powiat, gminę, miasto, dzielnicę lub jeśli interesuje Cię konkretna ulica możesz szukać nieruchomości zlokalizowanych tylko przy niej.

Wszystkie otrzymane wyniki możesz od razu zobaczyć na mapie, a w przypadku dużych miast sprawdzić zdjęcia okolicy, wybierając opcję „widok ulicy”, dostępny na karcie obiektu obok zdjęć.

2. Filtry

Nasze filtry pozwolą Ci na dokładne określenie cech nieruchomości, na których Ci zależy.

Poza podstawowymi cechami, jak cena i powierzchnia, możesz zdefiniować bardzo wąskie kryteria, takie jak: wysokość pomieszczeń, występowanie skosów, ilość poziomów, rodzaj kuchni, powierzchnia działki, dopuszczalna zabudowa działki… i wiele innych. Zdefiniowany filtr możesz zapisać. Poinformujemy Cię mailowo o nowych ogłoszeniach spełniających te kryteria, jeśli będziesz tym zainteresowany.

Filtry możesz nazywać i zapisywać, dzięki temu masz możliwość prowadzić kilka różnych poszukiwań jednocześnie. Do raz zdefiniowanego filtra możesz wrócić zarówno z poziomu strony głównej, jak i z panelu użytkownika. To oszczędzi Ci wiele godzin pracy, zwłaszcza jeśli połączysz filtr z opcją „nie pokazuj więcej”.

 

3. Wykluczenia czyli „nie pokazuj więcej”

Zdajemy sobie sprawę z tego, że równie ważne jest to, czego chcesz, jak i to, czego na pewno nie chcesz. Poszukiwanie nieruchomości to ciężka praca. Dla nas frustrujące było, gdy po 2 - 3 godzinach poszukiwań, przerywaliśmy pracę, wracaliśmy do niej następnego dnia i… otrzymywaliśmy te same wyniki, które odrzuciliśmy dzień wcześniej. Tak naprawdę zaczynaliśmy od początku, jeszcze raz trzeba było przeglądać coś, co nas w ogóle nie interesuje i co zostało wczoraj odrzucone. Między innymi dlatego stworzyliśmy Okolicę i rozwiązaliśmy ten problem raz na zawsze:

  • Mimo, że dokładnie zdefiniowałeś i zapisałeś filtr, okazjonalnie pojawiają się tam ogłoszenia, które Cię nie interesują?
  • Wybierz „nie pokazuj więcej” ”tego ogłoszenia”, a gdy następnym razem zalogujesz się i włączysz filtr, nie zobaczysz już tego ogłoszenia w wynikach.
  • Nie podoba Ci się jakiś konkretny budynek, w którym jest wiele mieszkań do sprzedaży? Wybierz „nie pokazuj więcej” à „tego budynku”, a gdy załadujesz ten filtr nie będą wyświetlały się żadne ogłoszenia z tego budynku.
  • Lubisz warszawskie Śródmieście, ale Marszałkowska jest dla Ciebie za głośna?

Jednym kliknięciem na „nie pokazuj więcej” ”tej ulicy”, sprawiasz, że nie wyświetli Ci się już więcej, żadne ogłoszenie z ulicy Marszałkowskiej.

Twoje wykluczenia przypisane są do konkretnego filtra i działają tylko wtedy, gdy jest on włączony. Pamiętaj, że możesz mieć kilka filtrów. Możesz mieć filtr, który nazwiesz „moje mieszkanie” i wykluczysz ulicę Marszałkowską i jedocześnie filtr, który nazwiesz „szukam lokalu usługowego”, gdzie ta ulica będzie wyświetlana. Wykluczenia przypisywane są zatem do filtra, na którym aktualnie pracujesz. Wykluczone ulice, budynki oraz oferty możesz sprawdzić i ewentualnie anulować je w swoim panelu użytkownika, zakładka „Filtry i wykluczenia.”

4. „Powiadom gdy taniej”

Znalazłeś ogłoszenie, które Cię interesuje, ale wolisz poczekać na obniżkę ceny? Kliknij w karcie ogłoszenia „powiadom gdy taniej”, a poinformujemy Cię o ewentualnej redukcji ceny przez e-mail. Listę ogłoszeń w przypadku których oczekujesz obniżki oraz tych, gdzie spadek ceny już nastąpił, możesz monitorować w swoim panelu użytkownika, zakładka „Powiadom gdy taniej.”

Pamiętaj, że zawsze możesz też skontaktować się z ogłoszeniodawcą i złożyć mu swoją propozycję. Jednocześnie wybór opcji „powiadom gdy taniej” jest także formą komunikacji z ogłoszeniodawcą. W panelu oferującego  wyświetlana jest informacja o ilości zainteresowanych przy niższej cenie (nigdy jednak nie pojawiają się tam Twoje dane osobowe lub kontaktowe – szanujemy Twoją prywatność).

Ogłoszeniodawca widzi w swoim panelu użytkownika tylko liczbowe statystyki:

  • Ilość zainteresowanych przy niższej cenie
  • ilość wyświetleń ogłoszenia na liście wyników wyszukiwania 
  • ilość odsłon ogłoszenia
  • ilość wyświetleń nr telefonu
  • ilość i treść przesłanych zapytań mailowych

Jeśli ogłoszeniodawca ma wiele wyświetleń ogłoszenia, ale relatywnie mało zapytań i jednocześnie widzi, że są „zainteresowani przy niższej cenie”, może go to skłonić do redukcji  ceny. „Powiadom, gdy taniej” jest więc także sposobem na wywołanie delikatnej presji cenowej na ogłoszeniodawcę. 

Zwróć jednak uwagę, że „powiadom gdy taniej” jest bronią obosieczną. Jeśli ogłoszeniodawca dokona obniżki, powiadomimy o niej zarówno Ciebie, jak i innych potencjalnych „zainteresowanych przy niższej cenie”. Jeżeli uznasz, że nowa cena jest dla Ciebie atrakcyjna, nie zwlekaj i bądź pierwszym, który się odezwie. Jeżeli uznasz jednak, że dalej jest za drogo… możesz ponownie wybrać „powiadom gdy taniej” i poczekać na kolejną obniżkę.

5. Współpraca z pośrednikami

Rozumiemy potrzebę naszych użytkowników poszukiwania tylko ogłoszeń bezpośrednich. Zwróć jednak uwagę, że z Twojego punktu widzenia (poszukującego nieruchomości), równie korzystne finansowo jest poszukiwanie ofert bezpośrednich oraz takich, gdzie agencja pośrednictwa pobiera wynagrodzenie tylko od właściciela nieruchomości, taką opcję także możesz ustawić w swoim filtrze wyszukiwania.

6. Napisz do nas

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy poszukiwaniu nieruchomości, szukasz eksperta rynku nieruchomości, mediatora do negocjacji, kogoś, kto sprawdzi nieruchomość od strony prawnej, pomoże zaplanować  i przeprowadzić skomplikowaną transakcję, a może po prostu masz pytania lub sugestie dotyczące funkcjonowania serwisu okolica.pl, napisz do nas.

Planujesz zakup mieszkania przeczytaj nasz artykuł: Dodatkowe koszty zakupu mieszkania na rynku wtórnym.

 

  • Podziel się: